4 Temmuz 2013 Perşembe

Google Friend Connect kapanıyor mu?

Merhaba sevgili okuyucu arkadaşım.. Ortalıkda dolaşan bi konu elbettde benim de dikkatimi çekti hatta üzüldüm. İşin asılnı henüz bilmiyorum kimileri kapanıyor diyor kimileri bloggerları etkilemeycek diyor. Söylentilerde 1 Temmuzda kapanacagı söyleniyor ama bugün 4 Temmuz ve hala çalışıyor. Umarım kapanmaz iyidi böyle.. :)
Bu konularla yakından ilgili takip ettiğim bir blogda aşagıdaki yazıyı okudum sizinlede paylamşmak istedim :)
ha bu arada olurda kapanırsa diye,
1- Google+ :Byn.Arda
2-Facebook: byn.arda style
3-Twitter: @bynARDA
4-Tumblr: Byn.ARDA
Üstüne tıkladıgınızda sayfalara ulaşabilirsiniz. Beni buralardanda takibe alırsanız sevirim..

 Aynen alıntı yaparak yayınlamak istedim..

Bir çok kişinin GFC olarak bildiği izleyiciler gadgetı tarihe mi karışıyor ? Blog ziyaretçilerimizden aldığımız maillerden tutunda, twitter’da ki dedikodulara dayanarak bloglarında GFC’nin yani  izleyiciler gadgetının 1 temmuz günü Google Reader ile birlikte kaldırılacağını yazan bir çok blogger bulunuyor..

Aslında işin aslı tam olarak böyle değil, çünkü blogger’ın resmi blogunda bu konuda her hangi bir açıklama bulunmuyor peki bu haberler nerden çıkmış olabilir diyeceksiniz, bununda sebebi Google’un RRS beslemelerini takip etmek için kullandığımız Google Reader’ı kapatması, bu konuda pek fazla bilgisi olmayanlar reader kapanınca blog ziyaretçilerinin kendilerini takip edemeyeceklerini düşündükleri için izleyiciler gadgetınında kaldırılacağını düşünüyorlar.


Biraz mantıklı düşünecek olursak Google, Friend Connect uygulamasını aylar öncesinden zaten kapamıştı izleyiciler gadgetını kaldırmak isteseydi  aylar öncesinden bu eklentiyi de Friend connect ile birlikte kaldırabilirdi, ( İzleyiciler gibi bir çok eklentiden oluşan, GoogleFriend connect’in tam olarak kapandığı da söylenemez, şuan hala bazı eklentileri çalışır durumda ilerleyen günlerde bu eklentileri kullanarak hazırladığımız birde forum uygulamasını sizlerle paylaşacağız) yani sözün kısası Google, Friend connect uygulamasını elbette bir gün tamamen kapatabilir fakat bu tarih önümüzdeki 1 Temmuz değil.

Blog ziyaretçileriniz sizi GFC uygulamasından takibe almaya devam ettikleri sürece kendi kumanda panellerinde sizin yeni yazılarınızdan eskiden olduğu gibi yine haberdar olabilecekler.

Üstelik Google Friend Connecti kaldırsa bile internette kısa bir aramayla buna benzer onlarca uygulama bulacağınıza da emin olabilirsiniz, zaten şuan çıkan dedikodulardan dolayıBloglowin ve Google+ gibi uygulamalar çok popüler duruma gelmiş durumda. Peki bu uygulamalar GFC’nin yerini tutar mı? , onu da size sormak lazım, bence tutamaz çünkü GFC(izleyiciler gadgetı) yorumlardan sonra bloggerlar arsında etkileşime en fazla katkıda bulunan eklenti, bloglara tam bir sosyal ağ havası katıyor.

http://www.bloggermodifiye.com/2013/06/google-friend-connect-kapanyor-mu.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder