28 Mart 2013 Perşembe

Dantel ve Yakalı Şal

Merhabalar sevigili okuyucu dostlar..
Aslında kaç defadır yayın oluştur sayfasını acıyorum bakıyorum bakıyorum kapıyorum..
Yazılcak cok şey var ama ben hiçbişey bulamıyorum. Neden mi? Kafam karmançorman bende askıya aldım herşeyi. Bu karmaşıklıkda biraz rahatlamak adına burayada yazmak istiyorum sonra cümleleri ardı ardına sıralayıncada amann boşver diyorum anlayacak olan var anlayamayacak olan var.. Açma bu kadar diyorum ve sonunda delete ve sayfa kapanır.. :)
Canım hiçbirşey yapmak istemiyor çalışıyorum aynı zamanda işlerimde yogun Allah'a şükür. Ama bişey var bu sıralar anlamıyorum, anlamaya bile çalışmıyorum. Beynim o kadar tembel o kadar tembel ki 1 saat önce ne yediğimi unutucak vaziyetteyim.. :)
Ayrıca oğlumda hastalanınca, standarda bagladık zaten ayda bir hastalanıcaz. Geceleri öksürük problemi var. Ama 3 gündür ilaç kullanıyoruz geniz akıntısını engellemek için akşam biraz daha rahat uyudu. İnşallah bi kaç güne bişeyi kalmayacak. Aman onun saglığı iyi olsun diğer herşey teferruat..
Şimdi sizlere geçen haftalarda yaptığım şalı göstereceğim. Oğlumun öğretmenin doğum günü için hazırlamıştım. Kendisi çok beğendi. Ayrıca oğlum bile cok beğendi hatta okuldaki bütün öğretmenlere yapmamı istedi hepsine hediye etcekmiş.. :):)
Yapım aşaması:
Şalın 2 tarafından toplamda 30 cm kestim. Şalın her 2 ucuna 20 cm boyunda kestiğim danteli diktim. Dantel ve şalın birleşme yerine saten kurdela diktim ve üstünede inci taşlardan yapıştırdım..
Şaldan kestiğim kalan parçadan yaka kestim aynı zamanda üstünede dantelden kestim. Yakanın sert durması için içine keçe yerleştirdim.. Üstünüde fiyonklarla süsledim..
Umarım sizlerde beğenirsiniz..Cümleten hayırlı akşamlar dilerim..
Dip not: Hiç birşeyi sevmesenizde gülmeyi sevin.. :)

15 Mart 2013 Cuma

Tütü Etek Yaptım

Merhaba sevgili okuyucu arkadaşlarım..
Uzun uzun aralıklarlada olsa paylaşımda bulunmaya çalışıyorum aslında biriken şeylerde cok ama hem çalışan hemde cocuklu (Rabbim yoklugunu göstermesin) olunca işler biraz zorlaşıyo.. :)
 Tütü etek yaptım aslında ben ona tütü etek değilde balerin etek diyorum..
Yapılışını cok net anlatamasamda fotograflamaya çalıştım. Biyerden sonra aklıma geldi oda..
Şimdilik sadece etegini yetiştirebildim Güzel arkadaşımın güzel kızının 1. yaş gününe hediye yapmıştım. Üstünüde daha sonra yapacagım takım olacak..

Buyrun fotolar..

 Tülü etek boyunun 2 katı olarak kestim.  Kumaşın tam ortasından tek tek pile yaptım. İğneleri kumaşın ortasından taktım ki dikerken kolaylık olsun..

 Ortadan dikip kumaşı diktiğim yerden katladıgımda 2 kat pileli etegim olmuş oldu..


Öncesinde yine aynı yöntemle birde siyah tül yapmıştım onu biraz daha uzun tutmuştum, uçlardan cıksın diye..
Sonra her iki tülüde, bel ölçüsüne göre kestiğim lastiğe diktim.
3. kat olarak etek boyunun yarısı kadar eninde başka bi tül kestim. Onunda 2 cm üst tarafta kalıcak şekilde lastiğe diktim ( Fotolarda pek belli olmuyor sanırım)


 Buda tersden görünümü

 Lastiğin uçlarınıda birbirine diktikten sonra etegimizi kapatmış oldum..

 Son olarak güzel ve orta boy bi fiyonk hazırladıkmı tamamdır..


Umarım sizlerde begenmişsinizdir.
Not: İsteyenler için her yaşa göre sipariş alıyorum..
Bana burdan veya face sayfam dan ulaşabilirsiniz..


8 Mart 2013 Cuma

Byn.Arda fashion illustration

Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur.
Mustafa Kemal ATATÜRK..

Tüm dünya kadınlarına saglık mutluluk ve huzur diliyorum..
Kadınlarına değer vermeyi bilen tüm erkeklerinde kadınlar gününü kutluyorum..
Başta eşim olmak üzere..


Details