18 Ocak 2013 Cuma

LADY & LORD E-Shop Açıldı !!!

Merhabalar..
Daha önce burada bahsetmiş oldugum lady &lord bebek bebek ve cocuk giyim markasının netten satışının henüz olmadıgını böyle bi sisteme geçiş yaptıklarında mutlaka bilgi verecegimi yazmıştım.
Bayagı bi gecikmeli oldu fakat büyüklerimiz ne derler ''Geç olsun güç olmasın''. :)
evet artık bu güzel markaya heryerden ulaşabilirsiniz..

Buyrun bunlarda benim seçimlerim..

çocuk elbise

çocuk elbise

çocuk elbise

çocuk elbise

çocuk elbise

 Buda benim favorim.. :)
çocuk elbise

11 Ocak 2013 Cuma

Kendim Diktim | Kahve Kadife Mont

Herkese Merhaba!
Nihayet uzun süre önce başlamış oldugum fakat bi türlü bitiremediğim montumu bitirdim.. Henüz tam bittide denilemez aslında. Daha ilik düğme işi var ama bu haliyle sizlerin huzuruna bi sunayım dedim. Düğme işide hallolduktan sonra üstümde gösteririm..
Kumaş almaya gittiğimde kaşe almak içindi fakat; Bursa kumaşdaki sevgili arkadaşım (abim) Barış bana bu kumaşı begendirdi ve kaşeden geçici bi süreliğine vazgeçtim bu kalın montluk kadifeyi ve bi kaç parça başka kışlık kumaş alarak ayrıldım :).. İçine astar olarak polar kumaş kullandım (çok üşüyen biri oldugum için ince astarlar beni kesmez). Astardaki renk seçimini siyahdan yana kullandım, montun kendi kumaşı kahve rengi..
Hernekadar eşim bu tarz mont modelleri begenmesede (ona göre; montlar elbise modeli gibi olamamılıymış daha düz olmalıymış), :) bende bu tarz seviyorum napim :).
Ben begendim bakalım sizler ne diyeceksiniz..


kadife mont

yakası açık hali bu şekildede kullanabilirim:)
kadife mont

kadife mont

kadife mont

Ters çevrilmiş hali, aslında bu şekildede giydiğimde çok hoşuma gitti :) çift taraflı bi mont olabilirmiş etek astarınıda aynı boy yapsaymışım..
kadife mont

Bunlar düğmeler aceleyle en yakın tuhafiyede bulabildiklerim. Pek begenmedim henüz dikmediğime göre değişebilir..
kadife mont

Deneme amaçlı üstüne koydugumda böyle duruyor.
kadife mont

Sevgiyle kalın..

7 Ocak 2013 Pazartesi

Kendim Diktim / Maxi etek

Merhabalar..
Uzuncadır gelemiyorum bloguma bu sıralar sdece diğer blogger arkadaşlara şöyle bi ugrayıp cıkıyorum..
Buralardayım sessiz takipteyim diyebilmek adına varlıgımı hissettireyim dedim..

Bu sıralar kendime mont dikmekle ugraşıyorum tabi fırsat bulabildikçe bi türlü bitiremedim daha ama az kaldı yakında burda olur..

Resimsiz olmasın diyerekten sizlere 2012 yazında dikmiş oldugum maxi etegimi göstereyim. Foto kalitesi cok yüksek değil orjinalini bulamadım facedeki resmimi aldım.. Etegimi çok sevdim astarla beraber geniş lastik üzerine dikmiştim, kumaşını eşim begenmişti (Kumaş secerken cok yardımcı oluyor sagolsun)..  Fakat sadece bu resmi çekindiğim gün giyebildim. Çünkü kumaşı yıkamadan dikmiştim, yıkandıktan sonra 8cm kadar kısaldı altından astar cıkıyor önümüzdeki yaz artık bi çözüm bulurum bu kısalık meselesine, çöpe gitsin istemiyorum maxi olarakda cok begeniyorum ama şuanlık dolap bekçiliği yapıyor.. :)) Bakalım siz begenecekmisiniz..

Maxi Etek


Maxi Etek

Herkeze hayırlı haftalar..

Bu arada söylemiyi unutmuşum kolyem de kendi el emegim göz nurumdur. bundan 5 yıl önce hamilelik döneminde takı yapımına sarmıştım o zamandan kalma.. :)